Aktuální info

obrázek
obrázek
11.07.2013
V souladu se zákonem č. 496/2012 Sb., o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie a o změně některých zákonů ( zákon o...

Filmoví nadšenci rozhodnou, který evropský film vstoupí do českých kin

obrázek
Distribuční společnost Aerofilms v novátorskému projektu Scope50 umožní 50 českých filmových nadšencům rozhodnout, který evropský film vstoupí do české kinodistribuce. Účastníci, kteří se stanou součástí komunity Scope50, budou mít exkluzivní možnost zhlédnout desítku předvybraných současných evropských filmů, které ještě nemají domácího distributora. Nejlépe hodnocený snímek se v kinech objeví v létě 2015. Aerofilms, je jedním z šesti iniciátorů Scope50. Projekt se stal nejlépe hodnoceným evropským projektem v rámci nové výzvy programu EU MEDIA s názvem "Rozvoj publika". Paralelně bude Scope50 probíhat také ve Velké Británii, Rakousku, Polsku a Maďarsku, na každém území ovšem diváci mohou vybrat jiný film.

Přihlašte svůj film na Zlín Film Festival 2015

Nejstarší filmový festival svého druhu na světě vyhlašuje soutěž.

Ceny Ministerstva kultury za přínos v oblasti kinematografie a audiovize pro rok 2014

obrázek
Ve středu 29. 10. 2014 ve 20:00 hodin se v prostorách Bio Ponrepo uskutečnilo slavnostní udělení Ceny Ministerstva kultury za přínos v oblasti kinematografie a audiovize pro rok 2014. Laureátkami se staly Kristina Vlachová a Věra Chytilová in memoriam. Cenu za Věru Chytilovou převzala z rukou náměstka ministra kultury Miroslava Rovenského její dcera Tereza Kučerová.

AQS a.s. získal licenci k přímému poskytování audiovizuálních děl na iTunes

AQS, a.s. jako první a zatím jediný český filmový distributor získal od Apple Inc. licenci k přímému poskytování filmů na iTunes. Dosud se české filmy dostávali na iTunes pouze prostřednictvím zahraničních agregátorů. V současnosti z titulů, které máme v distribuci, nabízíme v kvalitě HD čí SD a to k zapůjčení nebo k trvalému zakoupení filmy Příběh kmotra, Dědictví aneb Kurva se neříká a 3 dny na zabití. V nadcházejících dnech pak budou k dispozici i další filmy jako například Fair Play, 10 pravidel jak sbalit holku, Colette, Martin a Venuše, Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, Rivalové, Tobruk a Pohled na lásku. V příštím roce pak budou rychle přibývat další novinky, ale i katalogové filmy.

POPLATKOVÉ PŘIZNÁNÍ A KOMPLETNÍ STATISTICKÉ ÚDAJE ZA 3.ČTVRTLETÍ 2014

obrázek
obrázek
Státní fond kinematografie zveřejnil formu a strukturu Poplatkového přiznání k poplatku z kinematografického představení v souladu se zákonem č.496/2012 Sb., (o audiovizi). Současně byla vydána Informace pro poplatníky.

20.ročník Ceny Františka Filipovského

V sobotu 20. září se konal jubilejní 20. ročník udílení Cen Františka Filipovského za nejlepší tvůrčí a herecké výkony v dabingu.

Nový člen UFD

obrázek
Další členskou společností Unie filmových distributorů se stala od 1. září 2014 společnost APK Cinema Service s.r.o.

Změna TOP20 premiérového víkendu

obrázek
Filmová pohádka "Tři bratři" se zařadil na 11. místo premiérového víkendu dlouhodobého žebříčku všech filmů a na 2. místo českých filmů.

Ceny 49.ročníku MFF Karlovy Vary 2014

Festivalové poroty ocenily 12. července 2014 nejlepší filmy 49. MFF Karlovy Vary. Ceny byly předány během závěrečného ceremoniálu.

Cena Pavla Kouteckého za nejlepší dokument

obrázek
Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Bára Kopecká za film DK o kontroverzním a uznávaném architektovi Davidu Kopeckém. Za snímek DK převzala na slavnostním večeru v Divadle Archa odměnu sto tisíc korun.

Státní fond kinematografie a Národní filmový archiv uzavřeli licenční smlouvu k filmům vyrobeným v letech 1965 – 1991

obrázek
obrázek
Státní fond kinematografie poskytuje NFA oprávnění k užití československých filmů vyrobených v letech 1965 – 1991 s cílem zajistit poskytování podlicencí jednotlivým zájemcům o užití filmů a dosáhnout tak pro Fond ekonomického zisku, který bude využit na podporu kinematografie.