Aktuální info

obrázek
obrázek
01.07.2015
V souladu se zákonem č. 496/2012 Sb., o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie a o změně některých zákonů ( zákon o...

Změna TOP 20 premiérového víkendu

obrázek
Film "Spectre" se zařadil na 12. místo premiérového víkendu dlouhodobého žebříčku všech filmů

V rámci projektu Scope100 vyberou film do kinodistribuce sami diváci

obrázek
Podruhé vyberou filmoví nadšenci snímek, který vstoupí do českých kin. Inovativní projekt Scope100 umožní stovce vybraných zájemců zhlédnout deset nových evropských filmů, které zatím nemají českého distributora. Jejich hodnocení následně rozhodne o tom, který titul uvede distribuční společnost Aerofilms do kin. Po úspěšném prvním ročníku, ve kterém padesátka účastníků poslala do české distribuce snímek norského režiséra Eskila Vogta Slepá, se organizátoři rozhodli počet členů projektu zdvojnásobit.

Ukončení členství v Unii filmových distributorů

obrázek
Společnost Warner Bros. Entertainment s.r.o., v likvidaci ke dni 31.10.2015 ukončila členství v Unii filmových distributorů. Vlastní obchodní aktivity ukončila již 2.6.2015 a vstoupila do likvidace.

Poplatkové přiznání k poplatku z kinematografického představení - ZMĚNA ÚČTU

obrázek
Změna účtu Státního fondu kinematografie pro úhradu poplatku z kinematografického představení. Nový bankovní účet pro placení poplatku z kinematografického představení je 10006-29720001/0710. Do variabilního symbolu se uvádí IČO poplatníka nebo rodné číslo u fyzické osoby.

Nabídka filmových adaptací literárních děl

obrázek
Národní filmový archiv připravil nový distribuční cyklus filmových adaptací významných československých literárních děl, který nyní míří ze stránek přímo na plátna kin.

Film Domácí péče bude reprezentovat českou kinematografii na Oscarech

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) rozhodla svým hlasováním o českém kandidátovi na nominaci na Oscary v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Akademici vybrali film Domácí péče režiséra Slávka Horáka. Snímek, který získal dvě ocenění na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, bude zastupovat českou kinematografii na 88. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd.

Mezinárodní filmový festival Benátky 2015

V sobotu 12. září 2015 byly vyhlášeny ceny Zlatý lev 72. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách 2015.

UPOZORNĚNÍ DISTRIBUTORŮM KINEMATOGRAFICKÝCH DĚL

obrázek
Národní filmový archiv upozorňuje všechny distributory kinematografických děl na povinnost vyplývající ze zákona č.496/2012 Sb., o audiovizi.

Ceny 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Na závěrečném ceremoniálu 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v sobotu 11.7.2015 byly předány ceny nejlepším filmům a tvůrcům. Velkou cenu a odměnu 25 tisíc dolarů obdrželi představitelé amerického snímku Bob a stromy (2015). Čeští tvůrci zaznamenali velký úspěch, obdrželi hned čtyři ocenění - v hereckých kategoriích Alena Mihulová (Domácí péče) a Kryštof Hádek (Kobry a užovky), za dokumentární tvorbu Helena Třeštíková (Mallory) a za přínos české kinematografii Iva Janžurová.

POPLATKOVÉ PŘIZNÁNÍ A KOMPLETNÍ STATISTICKÉ ÚDAJE ZA 3.ČTVRTLETÍ 2015

obrázek
obrázek
Státní fond kinematografie zveřejnil formu a strukturu Poplatkového přiznání k poplatku z kinematografického představení v souladu se zákonem č.496/2012 Sb., (o audiovizi). Současně byla vydána Informace pro poplatníky. POZOR : Nový účet pro zasílání poplatku : 10006-29720001/0710

Změna TOP 20 premiérového víkendu

obrázek
Film " Mimoni" se zařadil na 5. místo premiérového víkendu dlouhodobého žebříčku všech filmů.

Ceny 55. ročníku Zlín Film Festivalu 2015

obrázek
Letošní festival uvedl 363 snímků. Ty byly zařazeny do tematických soutěžních a informativních sekcí. Večer 3.6.2015 byly ve Zlíně rozdány ceny.

Hudební filmy pro letní kina

obrázek
Národní filmový archiv vybral kolekci devíti československých filmů 60.-90. let, které lze volně zařadit do žánru hudebních filmů. Výběr je dramaturgicky uzpůsoben tak, aby přes tři desetiletí podal zprávu o vývoji tohoto žánru. Všechny filmy jsou k dispozici v digitální podobě a za zvýhodněné půjčovné.