Aktuální info

obrázek
obrázek
11.07.2013
V souladu se zákonem č. 496/2012 Sb., o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie a o změně některých zákonů ( zákon o...

POPLATKOVÉ PŘIZNÁNÍ A KOMPLETNÍ STATISTICKÉ ÚDAJE ZA 3.ČTVRTLETÍ 2014

obrázek
obrázek
Státní fond kinematografie zveřejnil formu a strukturu Poplatkového přiznání k poplatku z kinematografického představení v souladu se zákonem č.496/2012 Sb., (o audiovizi). Současně byla vydána Informace pro poplatníky.

20.ročník Ceny Františka Filipovského

V sobotu 20. září se konal jubilejní 20. ročník udílení Cen Františka Filipovského za nejlepší tvůrčí a herecké výkony v dabingu.

Nový člen UFD

obrázek
Další členskou společností Unie filmových distributorů se stala od 1. září 2014 společnost APK Cinema Service s.r.o.

Změna TOP20 premiérového víkendu

obrázek
Filmová pohádka "Tři bratři" se zařadil na 11. místo premiérového víkendu dlouhodobého žebříčku všech filmů a na 2. místo českých filmů.

Ceny 49.ročníku MFF Karlovy Vary 2014

Festivalové poroty ocenily 12. července 2014 nejlepší filmy 49. MFF Karlovy Vary. Ceny byly předány během závěrečného ceremoniálu.

Cena Pavla Kouteckého za nejlepší dokument

obrázek
Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Bára Kopecká za film DK o kontroverzním a uznávaném architektovi Davidu Kopeckém. Za snímek DK převzala na slavnostním večeru v Divadle Archa odměnu sto tisíc korun.

Státní fond kinematografie a Národní filmový archiv uzavřeli licenční smlouvu k filmům vyrobeným v letech 1965 – 1991

obrázek
obrázek
Státní fond kinematografie poskytuje NFA oprávnění k užití československých filmů vyrobených v letech 1965 – 1991 s cílem zajistit poskytování podlicencí jednotlivým zájemcům o užití filmů a dosáhnout tak pro Fond ekonomického zisku, který bude využit na podporu kinematografie.

67. ročník MFF Cannes 2014 - ceny

Zlatou palmu 67. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes si odnesl snímek Kis uykusu (česky Zimní spánek), který vypráví o bohatém muži provozovateli hotelu v tureckých horách, jenž utlačuje své okolí. Druhý skončil snímek Le Meraviglie (Zázraky), který dostal takzvanou Velkou cenu. O bronz se podělily dva filmy - snímek o vztazích mezi matkami a dcerami Mommy (Máma) a náročný, experimentální snímek Adieu au langage (Sbohem jazyku) filmového veterána Jeana-Luca Godarda. Cenu pro nejlepšího herce si odnesl Timothy Spall za drama Mr. Turner, mezi herečkami kralovala Julianne Moore ve snímku Maps to the Stars.

Jmenování ředitelky Státního fondu kinematografie

obrázek
Dne 29. dubna podepsal ministr kultury Daniel Herman jmenovací listinu pro Mgr. Helenu Bezděk Fraňkovou na pozici ředitelky Státního fondu kinematografie. Jmenování nabylo tímto dnem platnosti.

Finále Plzeň - ceny 2014

Závěrečný galavečer filmového festivalu Finále Plzeň patřil v sobotu 3. května 2014 večer udílení cen, o které letos poprvé soutěžily kromě českých také slovenské snímky.

OSCAR 2014 - 86. ročník

V pondělí 3.3.2014 v Los Angeles byly rozdány ceny Americké filmové akademie za rok 2013

21 Český lev

Česká filmová a televizní akademie předala v sobotu 22. února 2014 ocenění českým filmům za rok 2013.