Aktuální info

obrázek
obrázek
11.07.2013
V souladu se zákonem č. 496/2012 Sb., o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie a o změně některých zákonů ( zákon o...

Nový člen UFD

obrázek
Novým členem Unie filmových distributorů se stala společnost Indigo Film, s.r.o. . Členství vzniklo 1. března 2015.

Výzkum audiovizálního trhu

obrázek
Výsledky rozsáhlého a unikátního výzkumu audiovizuálního trhu v ČR, který v závěru roku 2014 realizovala Asociace producentů v audiovizi (APA) ve spolupráci s agenturou Millward Brown. Výzkum byl realizován na reprezentativním vzorku populace České republiky starší 15-ti let (kvóty pro pohlaví, věk, vzdělání, region, velikost místa bydliště) na základě osobních rozhovorů. Hlavní dotazování proběhlo na primární cílové skupině 1000 respondentů, kteří v posledním roce sledovali placený audiovizuální obsah (zaplatili za lístek do kina, koupili si DVD či Blue Ray, zaplatili za stažení/ přehrání audiovizuálního obsahu na internetu). Data byla zasazena do kontextu reálných dat o návštěvnosti kin či sledování televize od Unie filmových distributorů, Asociace televizních organizací a České televize.

FANOUŠCI FILMU VYBRALI DO ČESKÉ KINODISTRIBUCE NORSKÝ SNÍMEK SLEPÁ

obrázek
Pilotní ročník evropského projektu Scope50 zná svého českého vítěze. Skupina padesáti filmových nadšenců vybrala do české distribuce režijní debut norského scénáristy Eskila Vogta, drama Slepá. Film obstál v konkurenci deseti ceněných evropských snímků, když porazil například vítěze festivalu v San Sebastiánu, španělskou Magickou dívku, dále Nepřítele třídy, který se objevil mezi třemi finalisty Ceny Lux, či Malýho Quinquina režiséra Bruna Dumonta. Eskil Vogt nadchl příběhem ženy, která po nedávné ztrátě zraku začne prozkoumávat zákoutí svých myšlenek a představivosti, již publikum loňského MFF v Karlových Varech. Sofistikovaný příběh je přes svou sebezpytující povahu velmi svižně natočený, náladový a dráždivý. V českých kinech se objeví na přelomu května a června 2015.

Dozorčí výbor Státního fondu kinematografie

obrázek
obrázek
Ministr kultury Daniel Herman jmenoval dne 18. února 2015 devět členů Dozorčího výboru Státního fondu kinematografie. Dozorčí výbor (dále jen Výbor) je podle zákona 496/2012 Sb., o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie a o změně některých zákonů (zákon o audiovizi) jedním ze tří základních orgánů Státního fondu kinematografie. Jeho hlavní úlohou je dohled na tím, zda jsou prostředky Fondu využity účelně a zda Fond plní ostatní úkoly a činností dle zákona o audiovizi. Jeho členové jsou jmenováni ministrem kultury z řad zástupců jednotlivých plátců poplatků z vysílání reklamy a správních poplatků na návrh těchto plátců.

87. ročník Amerických filmových cen - Oscar

V neděli 22.2.2015 proběhlo slavnostní vyhlášení cen Americké filmové akademie za rok 2014.

22. ročník cen ČESKÝ LEV

V sobotu 21.února 2015 udělila Česká filmová a televizní akademie filmové ceny za rok 2014.

Změna TOP20 premiérového víkendu

obrázek
Film "Padesát odstínů šedi" se zařadil na 1. místo premiérového víkendu dlouhodobého žebříčku všech filmů.

Nová Rada Státního fondu kinematografie

obrázek
Poslanci parlamentu v pátek 13. února 2015 zvolili čtyři nové členy Rady Státního fondu kinematografie, která má nyní celkem šest členů a je usnášeníschopná. Tři místa zůstala zatím neobsazená. Členové rady jsou: Petr Vítek (funkční období 2 roky), Vladimír Soják (1 rok), Zuzana Kopečková (2 roky), Lubor Dohnal (1 rok). Přemysl Martinek (3 roky) a Jiří Kubíček (2 roky) byli zvoleni již na konci ledna 2015. Dosavadní radě vyprší funkční období 9. dubna.

POPLATKOVÉ PŘIZNÁNÍ A KOMPLETNÍ STATISTICKÉ ÚDAJE ZA 1.ČTVRTLETÍ 2015

obrázek
obrázek
Státní fond kinematografie zveřejnil formu a strukturu Poplatkového přiznání k poplatku z kinematografického představení v souladu se zákonem č.496/2012 Sb., (o audiovizi). Současně byla vydána Informace pro poplatníky.

Berlinále 2015 - 65. ročník

Zlatého medvěda pro nejlepší film na MFF Berlinale získal snímek Taxi režiséra Džafara Panahího. Íránský filmař má od roku 2010 ve své zemi zákaz tvořit. Zachycuje v něm život v současném Teheránu skrze sérii inscenovaných rozhovorů v jedoucím taxíku. Cenu na slavnostním ceremoniálu místo Panahího převzala jeho neteř Hanna Saeidi. Film také získal novinářskou cenu FIPRESCI. Porota vedená Darrenem Aronofským dále udělila Stříbrného medvěda dvěma režisérům zároveň. Oceněnými se stali rumunský tvůrce Radu Jude za historický film Aferim! a polská režisérka Malgorzata Szumowska za drama Cialo. Na snímku Aferim!, který se odehrává ve Valašsku 19. století, se koprodukčně podílela také Česká republika.

Ceny britské filmové akademie 2014 - BAFTA

V neděli 8.2.2015 udělila Britská filmová akademie filmové ceny za rok 2014.

Nový člen UFD

obrázek
Novým členem Unie filmových distributorů se stala společnost Bohemia Motion Picture a.s.. Členství vzniklo 1. února 2015.

Ceny České filmové kritiky 2014

Vyhlášení výsledků za rok 2014 proběhlo v sobotu 24. ledna 2015.

Distributorské společnosti na Slovensku

Aktuální seznam distributorů na Slovensku k 1.1.2015.

72. Zlaté globy 2014

V neděli 11.ledna 2015 byly rozdány Zlaté globy 2014 udělované Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu.